Události

Archiv typu události

Českou vědeckou stanici Johanna Gregora Mendela obývají výzkumníci dva měsíce v roce, a to v období, kdy v oblasti panuje antarktické léto a kdy mají pro své bádání klimaticky nejlepší podmínky. Dvacetiletý výzkum na ostrově Jamese Rosse v Antarktidě představí mladý vědec Jakub Holuša a taky přinese aktuální zprávy o budování nové české stanice CZ*ECO Nelson.

Beseda a panelová diskuze v inspirativním prostředí vily Miroslava Zikmunda. 

Dlouholetí zpravodajové ČRo v Rusku Petr Vavrouška a Miroslav Karas – Rusko;
sinolog Ondřej Kučera – Čína – velmoc na vzestupu;
investor Pavel Ryba – o vývoji hodnot zlata, stříbra a platiny a co to dělá právě s vlivem a silou různých států.

Na místě bude připraveno drobné občerstvení.

Jednotné vstupné Kč 350,-. Předprodej od 3. dubna v Městském informačním a turistickém středisku Zlín v přízemí radnice.

Vynikající malíř, grafik, ilustrátor, divadelní výtvarník věnující se i užité grafice a fotografii, mnohaletý příznivec festivalu Neznámá země, poprvé před publikem promluví o jeho neuvěřitelných cestovatelských zážitcích a mnohaletém přátelství s Miroslavem Zikmundem. Na závěr společné přiťuknutí v salonku Hanzelky a Zikmunda k poctě cestovatelských legend. Můžete být u toho!

Výstava fotografií a artefaktů horolezce Honzy Trávníčka a fotografa Petra Jana Juračky z nejvyššího pohoří světa.

On-line rozhovor Petra Horkého s Janem Harudou, politickým a kulturním geografem, doktorandem urbanismu, s hlavní tématickou osou: pozitivní turismus – aktivní mobilita – destinační marketing – odborné exkurze.

Udržitelné cestování. Téma, které je stále více důležité. Nikdo, kdo cestuje, ani já sám, nemůžeme mávnout rukou nad uhlíkovou stopou každého letu letadlem. Nemůžeme zavírat oči před tím, jak svět měnil turismus. Cílem není zrušit cesty a sedět doma na zadku. Cílem je něco o udržitelném cestování vědět a mít to na paměti při plánování cest. Poslechněte si Jana Harudu, který je odborník na dané téma.

 

Život etnologa Mnislava Zeleného, který byl u pralesního etnika Yawalapiti adoptován jako Atapana, je spojen především s výzkumem a prací v Jižní Americe. Poprvé navštívil země Latinské Ameriky již na konci šedesátých a na začátku sedmdesátých let, v letech 1996–2001 byl velvyslancem ČR v Kolumbii a Ekvádoru. V roce 1991 byl spoluzakladatelem a později také několik let prezidentem Latinskoamerické společnosti a v roce 2003 inicioval založení nadace Velká Amazonie s cílem chránit amazonské deštné pralesy a amazonské indiány. Mnislav Zelený je autorem více než 200 populárních a populárněvědných článků z oblasti historických souvislostí, politické a sociální situace, kultury a dějin zemí Latinské Ameriky v českých novinách a časopisech a několika publikací pro peruánské časopisy. V posledních pěti letech podniká pravidelné terénní výzkumy v rámci činnosti nadace Velká Amazonie ve Venezuele.

Jednotné vstupné. Předprodej od 3. dubna v Městském informačním a turistickém středisku Zlín v přízemí radnice.Projekce dvou dokumentů s režisérským úvodem Miroslava Náplavy, který s filmařským týmem Srdcaři.cz o obávaném vládci moří natáčel v průběhu uplynulých deseti let v Jihoafrické republice.

Zaříkavač André Harman (52 minut)

Blues velkého bílého žraloka (30 minut)

Jednotné vstupné. Předprodej od 1. dubna v Městském informačním a turistickém středisku Otrokovice v přízemí Otrokovické besedy nebo online zde: http://www.otrokovickabeseda.cz/page/11806/prodej-vstupenek.Jedna cesta, jedna motorka. 19 dní. 4500 kilometrů. Alpami od Slovinska, přes Itálii, Rakousko, Lichtenštejnsko, Švýcarsko, Francii do Monaka a zpět. Školník a zapálený motonomád vám během besedy prozradí, jak vidět Matternhorn, projet Silvretta Hochalpenstrasse, přes průsmyky ve stopách Tour de France a Rallye Monte Carlo, jak nejít v Monte Carlu do Casina, jak ujet po jedné noci z hotelu, jak dojet na svojí Moto Guzzi do Mandello del Lario k fabrice odkud vyjela, a samozřejmě přejet Passo Stelvio. Přijďte!