Kudy kam

ALTERNATIVA – Kulturní institut

Osvoboditelů 3778, Zlín, Česko

„Hlavní stan“ festivalu Neznámá země s kapacitou 160 míst. Tady probíhá velká většina přednášek, sem si také můžete zajít na Cestovatelský biograf. Kromě toho zde každoročně pořádáme výstavu fotografií či obrazů jednoho z našich vzácných hostů.

Rezervace míst předem není možná.

Akce zde:
 • 19
  Dub

  11:00
 • 20
  Dub

 • 21
  Dub

 • 22
  Dub

 • 25
  Dub

 • 26
  Dub

 • 27
  Dub

 • 28
  Dub

 • 18:00
 • 29
  Dub

 • 18:00
 

Centro Zlín

tř. 3. května 1170, Malenovice, Zlín, Česko

Po covidových letech se vracíme s výstavou také k našim partnerům do obchodního centra Centro Zlín, se kterými pořádáme výstavy už od roku 2001.

https://centrozlin.cz/

Letos nám covidová opatření opět povolují potkat se osobně, nicméně protože si moc vážíme všech fanoušků a diváků, kteří s námi byli i v průběhu pandemie, kdy mohl festival žít jen v online prostředí, nevrátili jsme se zpět pouze k akcím face-to-face přímo ve Zlíně a Otrokovicích, ale vybrané akce nabídneme také online. Na facebooku navíc hrajeme v průběhu festivalu každý den o věcné ceny – knížky, DVD, trika atp.

https://www.facebook.com/neznamazeme

GULLIVER velkokavárna

třída Tomáše Bati 3705, Zlín, Česko

Kavárna, to jsou hned čtyři Gulliverovy světy tvořené dvěma intimními salónky, masivním barem a navazujícím ústředním velkým prostorem vhodným pro setkávání se s přáteli a celou řadu kulturních a společenských událostí. Tradiční kavárenský sortiment je doplněn o jedinečné pochutiny z domácí pekárny, kávu z džezvy, sezónně laděné bylinné čaje, kávoviny, krásná vína a další alkoholické nápoje snoubící dokonale své chuti s ručně dělanými belgickými pralinkami a čokoládami.

https://www.gulliverzlin.cz/

Městská knihovna Otrokovice

nám. 3. května 1340, Otrokovice, Česko

Ochutnávku z programu festivalu Neznámá Země přinášíme už pár let také do Otrokovic. V Městské knihovně pořádáme setkání s autory cestopisů či cestovatelských románů. Netradiční setkání mezi knihami.

Náměstí Míru

náměstí Míru, Zlín, Česko

Hlavní zlínské náměstí před radnicí se stalo tradičním místem setkání všech našich příznivců a fanoušků. Každoročně se zde koná festivalový koncert.

Obřadní síň Městského úřadu Otrokovice

nám. 3. května 1340, Otrokovice, Česko

Obřadní síň v Otrokovicích nemusí sloužit jen svatbám a vítání občánků. Dají se zde pořádat plnohodnotné cestovatelské přednášky. Jsme moc rádi, že Město Otrokovice je naším stálým partnerem.

Akce zde:
 

VERTIKON lezecké centrum

K Pasekám 7001, Zlín, Česko

Některé přednášky přinášejí tolik adrenalinu, že se nemohou konat jinde, než v prostředí, kde s ním umí pracovat. Lezecké centrum Vertikon je vždy připraveno spolupořádat s námi akce, které vám rozbuší srdce.

https://www.vertikon.cz/

Akce zde:
 

Protože si moc vážíme všech fanoušků a diváků, kteří s námi byli i v průběhu pandemie, kdy mohl festival žít jen v online prostředí, nevrátili jsme se zpět pouze k akcím přímo ve Zlíně, ale vybrané akce nabídneme také online. Sledujte program, kde najdete všechny akce festivalu a facebook, kde budeme opět denně soutěžit o krásné ceny.

www.neznamazeme.cz/program

Zikmundova vila

Žlebová 2894, Zlín, Česko

Nejdřív bydliště prvního hejtmana zlínského okresu Josefa Januštíka s chotí Marií. Na čas majetek oscarového režiséra Elmara Klose. Následně domov cestovatele Miroslava Zikmunda. A dnes? Kulturní památka protkaná příběhy, se kterými se nikde jinde nesetkáte. O dům, který zatím není veřejnosti přístupný, pečuje Nadační fond Zikmundova vila, který se od roku 2022 stal partnerem našeho festivalu.

https://www.facebook.com/zikmundovavila