SLÁVEK KRÁL – Cestování se psem

Kompletní program ke stažení

18. 4. 2024

18:00

Místo konání:
Typ akce:

Jak a kam cestovat po světě se psem? Co k tomu potřebujete, jaká jsou úskalí a jaké radosti? Cestovatel Slávek Král a fenka border kolie Corey spolu projeli autostopem už 28 států. V rámci své neuvěřitelné 33 000 kilometrů dlouhé pouti po 19 státech euroasijského kontinentu si prošli cesty po Balkánu i Banátu, podívali se do Ruska, Střední Asie, Íránu nebo Turecka. Kromě toho v zimě přešli Šumavu po nouzových noclezištích a podnikli i mnoho dalších výletů po ČR a Evropě.  

Přijďte se pobavit na přednášku plnou dobrodružství a smíchu s historkami o couchsurfingu, půjčení oslíka do hor nebo návštěvě nejdivnějších měst v Turkmenistánu. Slávek nám ale přijde předat také nedocenitelné rady o cestování se psem, poradí, jak se na takovou výzvu připravit, jak se vypořádat s byrokracií, jak najít ubytování, které země jsou k pejskům přátelské a které ne, i jak se vyrovnat s různými klimatickými podmínkami. Ale hlavně to, jak si to celé maximálně užít!  

Slávek Král cestuje už 10 let. Dvakrát objel svět stopem a na každém obydleném kontinentu strávil minimálně půl roku. Navštívil 8 divů světa, pracoval v 19 státech, dobrovolničil na více než 40 místech a nastopoval přes 300 000 km po více než 85 zemích světa. Stopnul si autobus, sanitku, pohřební auto, motorky, lodě, drogové dealery, policisty, koně i letadlo. V listopadu 2021 vyšla jeho první kniha „Stopařův průvodce zeměkoulí“ a v loňském roce druhá „Stopem se psem – do Japonska bez Japonska“.Malý moment, načítám mapu

Slávek Král